
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10406
Ext.Price$0.10406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10406 | $0.10406 |
| 10 | $0.05203 | $0.52030 |
| 50 | $0.04632 | $2.31600 |
| 100 | $0.04123 | $4.12300 |
| 500 | $0.03555 | $17.77500 |
| 1000 | $0.03065 | $30.65000 |
| 3000 | $0.02905 | $87.15000 |
| 5000 | $0.02754 | $137.70000 |
| 10000 | $0.02577 | $257.70000 |
